• Tüm Türkiye ‘den İç Hat Bağlantı İmkânı
 • Kuzey Işıklarını Görme İhtimalinin %85 İle En Yüksek Olduğu Bölge!

1. Gün: İSTANBUL – OSLO – TROMSØ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali`nde uçuşumuzdan 3 saat öncesin itibariyle gerçekleştireceğiniz check-in, bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri ardından uçuş bekleme kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Türk Hava Yolları `nın TK1751 sefer sayılı uçuşuyla 08:40 `da Oslo `a uçuyoruz. Yerel saat ile 10:40 `da Oslo Havalimanı `na varışımız ardından Norwegian Hava Yolları ile beyaz fiyortların büyüleyici manzarası eşliğinde gerçekleştireceğimiz iki saatlik iç hat uçuşu sonrasında “Kuzey`in Paris`i” olarak da bilinen Tromsø `ye varıyoruz. Kuzey Kutup Dairesi`nin 250 mil üzerinde ve 66. paralelde bulunan ve buzlu fiyortlar ve karla kaplı tepelerle çevrili küçük şehir Tromsø, , anakaraya bir köprü ile bağlanan Tromsoya adasındadır. Aynı zamanda %85 `lik oran ile Kuzey Işıkları `nın Dünya`da görülebilme ihtimalinin en yüksek olduğu yerdir. Tromso `ya varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Roald Amundsen Anıtını, sıra dışı mimarisi ile öne çıkan Tromsdalen Kilisesi, 1844 yılında piskoposluğun kararı şehrin ana katedrali olarak inşa ettirilen ünlü sanatçı Adolph Tidemand`ın Diriliş (Resurrection) adlı tablosunun bir kopyasının bulunduğu Tromsø Katedrali görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

 

* Atlantik kıyısında bulunan Tromsø, Kuzey Atlantik akıntısının bir parçası olan Körfez sıcak su akıntısından etkilenmektedir. İklimin daha yumuşatan bu akım, İskandinavya`nın içinde kalan bölgelerine göre daha az soğuk olmaktadır. Dışarıda düzenlenen aktivitelerde misafirlerimiz hava koşullarından olumsuz etkilenmemektedir.

2. Gün: TROMSØ – (Öğle Yemekli Husky Köpek Çiftliği Turu) – (Akşam Yemekli Kuzey Işıkları Safari Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Husky Köpek Çiftliği Turu `na (185 Euro) katılabilirler. Kartpostallık dağ ve göl manzarası eşliğinde gerçekleştireceğimiz otobüs yolculuğumuzun ardından, Dünya `nın en etkileyici köpek türlerinden olan Husky`ler ile buluşacağız. Kamp girişinde yapılacak bilgilendirme ve kısa eğitimin ardından, bizlere sunulacak olan termal kıyafetleri giyeceğiz. Tamamen doğanın içinde yaklaşık 12 Km. uzunluğundaki parkurda Husky kızaklarını deneyimleyeceğiz. Bu eşsiz ve unutulmaz deneyim sonrasında, rengeyiği çoban çadırının çevresinde açık ateş etrafında, geleneksel Kuzey Norveç atmosferinde servis edilecek olan öğle yemeğimizi (balık, rengeyiği yahnisi vb.) alacağız. Yemek sonrasında sunulacak serbest zaman esnasında, ikram edilecek sıcak içeceklerimizi yudumlayabilir ve yavru Husky köpeklerini sevebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Kuzey Işıkları Safari Turu `na (115 Euro) katılabilirler. Turumuzda, insanoğlunun gerçeklik algısını zorlayacak kadar masalsı, yıldızların elmas gibi parıldadığı, gökyüzünün yeşilden maviye, kahverengimsi kırmızıdan sarıya dans ettiği bir doğa olayı olan Kuzey Işıkları (Aurora Borealis) gözlemlemek için, akşam ışıklarını görme şansımızın en yüksek olduğu kampa hareket ediyoruz. İlk olarak, iklim koşulları göz önünde bulundurularak hazırlanan termal kıyafetlerin giyilmesinin ardından, Kuzey Işıkları hakkında bilgilendirme ve bu olağan üstü doğa olayını en güzel şekilde nasıl fotoğraflayacağımız hakkında kapsamlı bir sunum alacağız. Yapacağımız gözlem esnasında ısınmak için kamp çadırlarını ve etrafında oturabileceğimiz kamp ateşini kullanacağız. Bölgeye ait leziz tatları, geleneksel Kuzey Norveç atmosferinde deneme fırsatı bulacağız akşam yemeği ve sıcak içecek ikramının ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

3. Gün: TROMSØ – (Öğle Yemekli Sami Kültür Kampı ve Rengeyiği Çiftliği Turu) – (Fiyortlarda Kuzey Işıkları Cruise Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Sami Kültür Kampı ve Rengeyiği Çiftliği Turu`na (175 Euro) katılabilirler. Günümüzdeki nüfusları 60.000 olan Samiler, Norveç ve İsveç`in Kuzey Kutup Dairesi içinde kalan bölgelerinde çok eski tarihlerden bu yana yaşamakta olan bir etnik gruptur.  Turumuzda, kendine özgü zengin kültürü ve 4000 yıl öncesine dayanan köklü tarihi zenginlikleri bulunan bu halkın yakından tanıma fırsatı bulacağız. Yerel kıyafetleri ile bizlere ikram ettikleri içeceklerden tadarken onlarla sohbet ederek kültürlerini öğreneceğiz ve yaşamlarını anlayacağız. Yerel otoritenin, ren geyiği yetiştiriciliği konusunda tek yetki verdiği yerel Sami halkı mensupları eşliğinde bu coğrafyanın en eski ulaşım aracı olan ren geyiği kızaklarını deneyimleyeceğiz. Doğayla iç içe geçecek bu süre zarfında, karların oluşturduğu büyüleyici manzaranın keyfini çıkartacağız. Ren geyiği kızakları ile gerçekleşecek olan gezimizin ardından Sami çadırında, ateş başında öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrasında sunulacak serbest zamanın ardından Tromsø bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Fiyortlarda Kuzey Işıkları Cruise Turu`na (95 Euro) katılabilirler. Fiyortların eşsiz doğal manzarasını, Kuzey Işıklarının benzersiz ışıltıları ile kombine bir şekilde gözlemleyebileceğimiz ve unutulmaz anılar biriktireceğimiz turumuz için limandan hareket ediyoruz. İlk olarak iklim şartları dikkate alınarak hazırlanan termal kıyafetleri giyineceğiz. Bizim için hazırlanan bu kıyafetler sayesinde arzu ettiğimizde tekne güvertesine çıkabileceğiz. Teknemiz ilerledikçe fiyortlarda yüksekten akan şelalelerin sesleri eşliğinde Aurora Borealis (Kuzey Işıkları) olarak da bilinen gece gökyüzünde parıldayan renkli ışık desenlerini gözlemleyeceğiz. Turumuzun ardından Tromsø bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

4. Gün: TROMSØ – OSLO

Sabah kahvaltısının ardından (yerel havayolunun uçuş saatine bağlı olarak kahvaltı otelde alınabilir ya da uçakta kahvaltı paketi şeklinde sunulabilir) otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Oslo`ya gerçekleşecek olan iç hat uçuşumuz için Tromsø Havalimanı `na doğru hareket ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz iç hat uçuşunun ardından Oslo` ya varıyoruz. Gelişmiş ülke ekonomisi sayesinde yüksek yaşam ve refah standartlarına sahip Oslo tarihi ve modern yapıları ile hayranlık uyandırdığı gibi, doğal zenginliklerinin manzarasıyla bütünleşen liman kısmıyla da ziyaretçilerine huzur veren bir şehirdir. Oslo `ya varışımızla birlikte düzenlenecek olan panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zamanın ardından Oslo bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

5. Gün: OSLO – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından İstanbul`a gerçekleşecek olan dönüş uçuşumuz için Oslo Havalimanı `na doğru hareket ediyoruz. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları `nın TK1752 sefer sayılı uçuşu ile 11.35 `de İstanbul `a uçuyoruz. TSİ 17.35 `de İstanbul Havalimanı `na varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Oslo HL // Oslo HL – İstanbul HL parkurunda uçak bileti ve ikramlar,
 • Norwegian Hava Yolları ile Oslo HL – Tromsø HL – Oslo HL parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti,  
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Tercih edilen otellerde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tromsø ve Oslo panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • 30Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  17 Kasım • 01, 15 Aralık
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  17.11.20213* Şehir İçi Oteller749,00 €1.029,00 € 749,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 749,00 €
  -Taksitler »
   4* Şehir İçi Oteller899,00 €1.239,00 € 899,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 899,00 €
  -Taksitler »
  01.12.20213* Şehir İçi Oteller799,00 €1.099,00 € 799,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 749,00 €
  -Taksitler »
   4* Şehir İçi Oteller949,00 €1.329,00 € 949,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 899,00 €
  -Taksitler »
  15.12.20213* Şehir İçi Oteller799,00 €1.099,00 € 799,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 749,00 €
  -Taksitler »
   4* Şehir İçi Oteller949,00 €1.329,00 € 949,00 €0 - 2 Yaş 150,00 €
  3 - 12 Yaş 899,00 €
  -Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  • GENEL ŞARTLAR
  • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil2go gezi hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil2go’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil2go’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil2go tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil2go’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil2go sorumlu tutulamaz.
  • Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
  • Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
  • Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil2go sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
  • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  • Uçuşlar Hakkında
  • Tatil2go hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
  • Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil2go, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
  • 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
  • Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
  • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
  • Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Tatil2go sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Tatil2go’un sorumluluğunda değildir.
  • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
  • Diğer Hususlar
  • Tatil2go misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Tatil2go’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
  • Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Tatil2go tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Tatil2go tarafından bilgi verilecektir.
  • Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
  • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
  • Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
  • Tatil2go tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil2go tarafından garanti edilemez.
  • Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
  • Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
  • Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
  • Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
  • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
  • Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
  • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
  • Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
  • Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Tatil2go zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tatil2go sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
  • Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
  • Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil2go’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

   

   

  2.İptal Şartları

  • İptal ve değişiklik
  • Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Tatil2go’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Tatil2go ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
  • Norveç Kuzey Işıkları turumuzda, Oslo – Tromsø arası ulaşımlara ait yerel uçuş bileti rezervasyon anında düzenlenmektedir. Tur hareket tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, iptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.  

  3.Vize Bilgileri

  • Vize ve Pasaport
  • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
  • Tatil2go misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tatil2go`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Tatil2go sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Tatil2go’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
  • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
  • Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil2go aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
  • Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
  • Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil2go sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
  • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil2go sorumlu olmayacaktır.
  • Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.